ԵՊՀ ռեկտորի շնորհավորական ուղերձը Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոնի կապակցությամբ
Անցնող տարին լի էր հաջողություններով, բայց և ծանր կորուստներով ու մարտահրավերներով, որոնց դիմակայելիս մենք ցուցաբերել ենք տոկունություն, միասնականություն և համախմբվածություն։
Դժվարությունները հաղթահարելու և առաջիկայում շարունակական առաջընթաց ու հաղթանակներ գրանցելու համար մենք պետք է է՛լ ավելի կարևորենք որակյալ կրթությունը, գիտական առաջադեմ միտքը, նորարարական գաղափարները, աշխատասիրությունն ու նվիրվածությունը:
Այս համատեքստում անհրաժեշտ է ևս մեկ անգամ ընդգծել, որ Երևանի պետական համալսարանը պարզապես ակադեմիական հաստատություն չէ․ այն մեր երկրի առաջընթացը խթանող որակյալ կադրերի, առաջնորդների, մտածողների, խնդիրներ առաջադրողների և լուծումներ գտնողների պատրաստման յուրօրինակ «դարբնոց» է, ուստի համալսարանի զարգացումը պետք է լինի բոլորիս առաջնահերթությունը։
Անցած տարում զգալի քայլեր են կատարվել ԵՊՀ-ն միջազգային առաջատար կրթական ու հետազոտական կենտրոն դարձնելու ուղղությամբ։ Ներդրած ջանքերի, արձանագրած հաջողությունների և կատարած աշխատանքի համար իմ երախտագիտությունն եմ հայտնում մեր ուսանողներին, դասախոսներին, գիտնականներին ու կրթական գործընթացն ապահովող բոլոր աշխատակիցներին․ ձեզնից յուրաքանչյուրի նվիրվածությունը համալսարանի հաջողության հիմնաքարն է, հենց ձեր սերն ու պատասխանատվությունն են մեր համալսարանը դարձնում բացառիկ ու յուրահատուկ։
2024 թվականին Երևանի պետական համալսարանը կշարունակի իր հանձնառությունը՝ լինել գերազանցության և նորարարության կենտրոն, հասնել դրական փոփոխությունների մեր երկրի և հասարակության համար։
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ բոլորիս՝ մաղթելով խաղաղություն, բարեկեցություն և նորանոր հաջողություններ։

Dear colleagues and students, I sincerely congratulate you on the New Year and Christmas and send my warmest wishes.
The past year was full of achievements, but at the same time, severe losses and challenges, facing which we have shown resilience, unity and cohesion. To overcome difficulties and achieve continuous progress and victories in the future, we must place even greater importance on quality education, advanced scientific thinking, innovative ideas, diligence and dedication.
In this context, it is necessary to emphasize once again that Yerevan State University is not just an academic institution. It is a unique "forge" for the preparation of qualified personnel, leaders, thinkers, problem-setters and solution-finders promoting the progress of our country, so the development of the university should be the priority of all of us.
In the past year, significant steps have been taken to make YSU a leading international educational and research center. I express my gratitude to our students, professors, scientists and all the employees who support the educational process for their work, efforts and recorded successes. The dedication of each of you is the cornerstone of the university's success, it is your love and responsibility that make our university special and unique.
In 2024, Yerevan State University will continue its commitment to be a center of excellence and innovation, to achieve positive changes for our country and society.