3. «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Կաունասի Վիտովտ Մեծի համալսարանի միջև
24.10.2023 - 03.11.2023
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունություն Երևանի պետական համալսարանի և Կաունասի Վիտովտ Մեծի համալսարանի միջև
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կաունասի Վիտովտ Մեծի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ ուսանողների, ասպիրանտների համար՝ 2023-2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու և հետազոտական աշխատանք կատարելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+, Vytautas Magnus University):

24.10.2023 - 03.11.2023
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Vytautas Magnus University, Lithuania and Yerevan State University.
Under this call applications (MA, BA, PhD levels) are available from Yerevan State University (study period: 2nd semester of 2023-2024 academic year).
Applicants are required to be proficient in English (according to Vytautas Magnus University, Lithuania and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by November 3, 2023 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;