3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն Կապոդիստրիասի անվան Աթենքի ազգային համալսարան, Հունաստան
12.12.2023 - 21.12.2023
«Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն Կապոդիստրիասի անվան Աթենքի ազգային համալսարան, Հունաստան
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Կապոդիստրիասի անվան Աթենքի ազգային համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ դասախոսների համար (հիմնական կազմ)` 2023/2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում դասախոսություն կարդալու նպատակով (1 շաբաթ, 8 ժամ):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. դեկտեմբերի 21-ը՝ ժամը 17:00-ն:
3. շարժունության համաձայնագիր դասավանդման նպատակով (Staff Mobility Agreement for Teaching ) (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),

12.12.2023 - 21.12.2023
1. This call regulates the application procedure for staff mobility in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between National and Kapodistrian University of Athens, Greece and Yerevan State University.
1. The present Erasmus+ International Credit Mobility project between National and Kapodistrian University of Athens, Greece and Yerevan State University lasts from 2023 to July 31, 2024.
Applicants are required to be proficient in English  at level B2 level (according to National and Kapodistrian University of Athens, Greece and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
• Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyanl@ysu.am) by 21 December, 2023. Any application received after the deadline will not be accepted;