3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն Հրադեց Կրալովե համալսարան, Չեխիա
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հրադեց Կրալովե (Չեխիա) համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է 2 շարժունություն Սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի ուսանողների համար («Սոցիալական աշխատանք» և «Սոցիոլոգիա» մասնագիտություններով)` 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել Erasmus+, Hradec Kralove):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս․թ․ փետրվարի 15-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է ուսանողների համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, PDF տարբերակով)․

3. University of Hradec Kralove , Czech Republic
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between University of Hradec Kralove  and Yerevan State University.
Under this call 2 applications from the Faculty of Sociology (specializations “Social work” and “Sociology”) are available from Yerevan State University. (study period: 1st semester of 2024-2025 academic year).
Applicants are required to be proficient in English (according to University of Hradec Kralove  and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by February 15, 2024 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;