15.01.2024 - 05.02.2024
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բուրգունդիայի Ֆրանշ-Կոնտե համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ ֆիզիկայի ինստիտուտի դասախոսների համար (հիմնական կազմ)՝ 2023/2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում վերոհիշյալ համալսարանում դասախոսություն կարդալու նպատակով (1 շաբաթ, 8 ժամ) :
Անգլերենի (ֆրանսերենի) գերազանց իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: Նամակի վերնագրի դաշտում անհրաժեշտ է նշել ERASMUS+ , Franche-comté):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. փետրվարի 5-ը` ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն pdf տարբերակով)․
3. դասավանդման նպատակով շարժունության համաձայնագիր (Staff Mobility for Teaching), (թեմա, նկարագիր, շարժունության նպատակները, ակնկալվող գործողությունները և այլն),

15.01.2024 - 05.02.2024
1. This call regulates the application procedure for staff mobility in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Université Bourgogne Franche-Comté and Yerevan State University.
1. The present Erasmus+ International Credit Mobility project between Université Bourgogne Franche-Comté and Yerevan State University lasts from 2022 to 2025.
1. STAFF: Institute of Physics
The present call for applications provides mobility grants for 2023-2024 academic year (2nd semester).
Applicants are required to be proficient in English/French at level B2 level (according to Université Bourgogne Franche-Comte and YSU Inter-Institutional Agreement) respectively, and to provide certifications or self-certifications of the required level.
• Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyanl@ysu.am) by 5 Februaryr, 2024. Any application received after the deadline will not be accepted;