«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Աալենի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետների, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի «Հանրային կառավարում» մասնագիտությամբ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2024/2025 ուստարվա 1֊ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի և (կամ) գերմաներենի՝ առնվազն B2 մակարդակի իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգայiն կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ lia_evoyan@ysu.am):

This call regulates the application procedure for student mobility in the framework of the ERASMUS+ INTERNATIONAL CREDIT MOBILITY PROGRAM between UNIVERSITY OF Aalen for Applied Sciences /Germany/ and YEREVAN STATE UNIVERSITY.
The present call for applications provides mobility grants for the 1st semester of 2024-2025 ⁹academic year.
* Prospective applicants should submit their REQUIRED DOCUMENTS via e-mail to the address: _(lia_evoyan@ysu.am)_ BY _April 18_2024. Any application received after the deadline will not be accepted;