3. «Էրազմուս+» ծրագրի միջազգային կրեդիտային շարժունություն Լիլի համալսարան, Ֆրանսիա
Տեղեկացնում ենք, որ «Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական և Լիլի (Ֆրանսիա) համալսարանների միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ աշխարհագրության և երկրաբանության, կենսաբանության, եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետների ուսանողների համար 2023/2024 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի կամ ֆրանսերենի (եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի ուսանողների համար) գերազանց  իմացությունը պարտադիր է:
Ծրագրի դիմումներն ընդունվում են ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժնում էլեկտրոնային տարբերակով (էլհասցե՝ h.mkrtchyan@ysu.am: (Նամակի վերնագրի դաշտում խնդրում ենք նշել Erasmus+, Lille)):
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է ս.թ. ապրիլի 28-ը՝ ժամը 17:00-ն:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկն ուսանողների համար (փաստաթղթերն ընդունվում են միայն անգլերեն, PDF տարբերակով):
2. ինքնակենսագրական (CV) «Europass»ձևաչափով,
7. ուսումնառության համաձայնագիր (Learning Agreement for Studies)
8. անգլերենի/ֆրանսերենի իմացությունը հաստատող վկայական:
Լիլի համալսարանի ծրագրերի/առարկաների ցանկը՝ այստեղ:
Անգլերենով դասընթացների ցանկը՝ https://bit.ly/3UywDWC:
Հարցերի և հավելյալ տեղեկատվություն ստանալու համար դիմել ԵՊՀ միջազգային կապերի բաժին (ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենք, 4-րդ հարկ, 408 սենյակ):

12.04.2023 - 28.04.2023
Under this call applications from the Faculties of Geography and Geology, Biology, European Languages and Communication are available from Yerevan State University. (study period: 1st  semester of 2023-2024 academic year).
Prospective applicants should submit their required documents via e-mail to the address: (h.mkrtchyan@ysu.am) by April 28, 2023 at 17:00. Any application received after the deadline will not be accepted;
• Curriculum Vitae (max 2 pages) in English, including extracurricular activities (courses, seminars, conferences, published research, etc.) and professional experience related to the fields of knowledge of the courses. Please use the European template on https://bit.ly/3GCSzKk
Proposed Learning Agreement, signed by the applicant, the Erasmus+ Administrative Coordinator and Erasmus+ Academic Coordinator or Coordinator of the Student’s Study Programme of the sending institution. Please use the European doc. template on https://bit.ly/2kZsWN8.