Միջազգային հեղինակավոր դատախաղի փորձնական խաղ՝ ԵՊՀ թիմի մասնակցությամբ
Ս.թ. փետրվարի 10-ին՝ ժամը 12։00-ին, Արբիտրաժի և հաշտարարության հայաստանյան կենտրոնում (AMCA) կանցկացվի «Vis Moot» միջազգային հեղինակավոր դատախաղի փորձնական խաղը։
«Vis Moot» դատախաղը արբիտրաժի և մասնավոր իրավունքի ոլորտում աշխարհի ամենահեղինակավոր դատախաղն է, որն անցկացվում է 31 տարի անընդմեջ՝ ներգրավելով իրավաբանների, հեղինակավոր պրոֆեսորների և ուսանողների՝ համախմբելով մասնագիտական համայնքը։
Դատախաղին մասնակցում են աշխարհի շուրջ 400 համալսարաններ, 4000 ուսանողներ և մոտ 2000 արբիտր։
Հայաստանում անցկացվող միջազգային դատախաղի փորձնական տարբերակին կմասնակցեն Հայաստանի 3 համալսարանների ներկայացուցչական թիմերը, որոնց թվում է նաև Երևանի պետական համալսարանի թիմը։
Միջոցառմանը ներկա կլինեն մի շարք հեղինակավոր իրավաբաններ և արբիտրներ, այդ թվում՝ ՀՀ արդարադատության նախարարության «Օրենսդրության զարգացման կենտրոն» հիմնադրամի տնօրեն Տիգրան Դադունցը և վերջինիս տեղակալ, ԵՊՀ թիմի մարզիչ Դավիթ Ղարիբյանը։

Trial game of international prestigious moot with the participation of YSU team
On February 10, 2024, at 12:00 p.m., the trial game of the Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot will be held at the Arbitration and Mediation Center of Armenia (AMCA).
The Vis Moot is the world's most prestigious moot in the field of arbitration and private law, which has been held for already 31 years, attracting lawyers, prominent professors and students, bringing together the professional community.
About 400 universities, 4000 students and about 2000 arbitrators of the world participate in Vis Moot.
The representative teams of 3 Armenian universities, including the team of Yerevan State University, will participate in the trial game of the international moot to be held in Armenia.
A number of prominent lawyers and arbitrators will be present at the event, including Tigran Dadunts, Director of Legislation Development Center of Justice Ministry, and Davit Gharibyan, the latter's Deputy and coach of the YSU team.