3. «Ենթակառուցվածքները Կովկասում 19-րդ դարի սկզբից մինչև ուշ խորհրդային շրջանը» խորագրով միջազգային գիտաժողով
03.10.23 - 06.10.23
Գրանցումը բաց է
«Ենթակառուցվածքները Կովկասում 19-րդ դարի սկզբից մինչև ուշ խորհրդային շրջանը» խորագրով միջազգային գիտաժողով
ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի դահլիճ
Մյունխենի համալսարանի պատմության ու արվեստի ֆակուլտետի Ռուսաստանի և Ասիայի պատմության ամբիոնի և Երևանի պետական համալսարանի պատմության ֆակուլտետի համագործակցության շրջանակում կազմակերպվում է «Ենթակառուցվածքները Կովկասում 19-րդ դարի սկզբից մինչև ուշ խորհրդային շրջանը» խորագրով միջազգային գիտաժողով, որը տեղի է ունենալու ս.թ. հոկտեմբերի 3-6-ը, ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի դահլիճում։
Աշխատանքային լեզուն անգլերենն է (առանձին դեպքերում կդիտարկվեն նաև գերմաներեն և ռուսերեն զեկուցումներ)։
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է մինչև մայիսի 1-ը arpine.maniero@collegium-carolinum.de և h.holzberger@lmu.de էլհասցեներին ուղարկել 500 բառի սահմաններում զեկուցման ամփոփագիրը և աշխատանքային կարգավիճակի մասին տվյալները (նամակում CC նշել ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետի էլհասցեն՝ history@ysu.am)։

3. International Conference: "Infrastructure in the Caucasus from the beginning of the 19th century to the late Soviet period"
03.10.23 - 06.10.23
International Conference: "Infrastructure in the Caucasus from the beginning of the 19th century to the late Soviet period"
YSU History Faculty Hall
The Department of Russian and Asian History of the Faculty of History and Art of the University of Munich and the Faculty of History of the Yerevan State University are jointly organizing an international scientific conference entitled "Infrastructures in the Caucasus from the beginning of the 19th century to the late Soviet period", which is to take place on October 3-6, 2023.
The working language is English (German and Russian reports will also be considered in individual cases).
To participate, a summary of the report within 500 words and information about the work status should be sent to the e-mail addresses arpine.maniero@collegium-carolinum.de and h.holzberger@lmu.de before May 1 (the email address of the Faculty of History of YSU: history@ysu .am should be put in the CC box).