Ծրագրի դիմորդը պետք է ունենա առնվազն ՀՀ եռաստիճան միջնակարգ ընդհանուր կամ դրան համարժեք այլ կրթություն:
Ընդունելությունը կատարվում է «ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրի կրթական ծրագրի) կարգը հաստատելու և ՀՀ Կառավարության՝ 2011 թվականի ապրիլի 28-ի N 686-Ն որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» ՀՀ Կառավարության՝ 2012 թվականի ապրիլի 26-ի N 597-Ն որոշման համաձայն:
«Ֆինանսներ» բակալավրիատական կրթական ծրագրի նպատակն է պատրաստել ֆինանսագիտության խոր գիտելիքներ, բարձր որակավորում ունեցող, մրցունակ մասնագետներ ֆինանսաբանկային ոլորտի, տնտեսության տարբեր ոլորտներում տնտեսական գործունեություն իրականացնող կազմակերպությունների, ինչպես նաև պետական կառավարման համակարգերի տարբեր օղակների համար:
«Ֆինանսներ» ծրագիրն ապահովում է համապատասխան ակադեմիական բազա այն ուսանողների համար, որոնք մտադիր են իրենց ապագա կարիերան կառուցելու բիզնեսի, բանկային հատվածի, կազմակերպությունների ֆինանսական կառավարման և հանրային կառավարման ոլորտներում:
«Ֆինանսներ» կրթական ծրագիրը տալիս է համապարփակ գիտելիք և հմտություններ ֆինանսների կառավարման ժամանակակից մոտեցումների և մեթոդների, բանկային գործունեության հիմնարար սկզբունքների, մաքսային գործունեության և վարչարարության հիմնարար սկզբունքների, ֆինանսական հաշվառման էության և հաշվետվությունների պատրաստման ու ստուգման ձևերի վերաբերյալ և այլն:
Ծրագրի շրջանավարտները կարող են աշխատանքի անցնել տնտեսության տարբեր ոլորտների ձեռնարկություններում, առևտրային բանկերում, խորհրդատվական ընկերություններում, պետական կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմիններում: Հնարավոր աշխատավայրերն են՝ ՀՀ կենտրոնական բանկը, նախարարությունները, բուհերը, առևտրային բանկերը, ապահովագրական կազմակերպությունները, մասնավոր կազմակերպությունները:

The applicants should have at least a three-level general secondary education of RA or other equivalent education.
The admission is carried in accordance with the RA Government's decision "On approving the procedure for admission to RA state and non-state higher educational institutions (according to the Bachelor’s academic program) and according to the decision N 597 of April 26, 2012, on revoking the RA Government's decision N 686 of April 28, 2011.
The "Finance" Undergraduate educational program aims to prepare highly qualified, competitive professionals with deep knowledge of finance for the financial and banking sector, organizations performing economic activities in different sectors of the economy, as well as for various links of state management systems.
The "Finance" program provides an appropriate academic foundation for students who intend to build their careers in the fields of business, banking, financial management of organizations, and public administration.
The program provides comprehensive knowledge and skills regarding modern approaches and methods of financial management, basic principles of banking, and customs activity, as well as administration, the nature of financial accounting, forms of preparation and verification of reports, etc.
Graduates of the program work in enterprises of various sectors of the economy, commercial banks, consulting companies, state administration, and local self-government bodies, in the Central Bank of RA, ministries, universities, commercial banks, insurance organizations, and private organizations.