3. ԵՊՀ ներկայացուցիչները մասնակցել են Լեհաստանում կայացած հանդիպմանը
«Էրազմուս+» ծրագրի «Հետբակալավրի կրթության փոխակերպումը հանուն կանաչ և կայուն ապագայի» («T-GREEN») նախագծի շրջանակում ս.թ. նոյեմբերի 21-24-ը Լեհաստանի Կրակով քաղաքում անցկացվել է հանդիպում, որին մասնակցում էին ծրագրի կոնսորցիումի մասնակից 17 բուհերի և այլ կառույցների ներկայացուցիչները:
Յագելոնյան համալսարանում տեղի ունեցած հանդիպման շրջանակում ծրագրի մասնակիցները քննարկել են օրակարգային այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են ուսումնական ծրագրերի մշակման չափորոշիչները, մասնագիտական որակավորման մարտահրավերները, կրկնակի կամ համատեղ իրականացվող գիտական աստիճանների վերաբերյալ կանոնակարգերը:
Հանդիպման ժամանակ Յագելոնյան համալսարանի պրոռեկտոր, պրոֆեսոր Արմեն Եդիգարյանը մասնակիցներին ներկայացրել է համալսարանի պատմությունը, ապա անդրադարձել եվրոպական կրթական համայնքում քննարկվող թեմաներին՝ ընդգծելով «Chat GPT»-ին և միկրոհավատարմագրերին առնչվող հարցերի կարևորությունը:

3. YSU representatives participated in the meeting held in Poland
Within the framework of the "Transforming Graduate Education for Green and Sustainable Future" ("T-GREEN") project of the "Erasmus+" program, a meeting was held on November 21-24 in Krakow, Poland. Representatives of 17 universities and other institutions participating in the program consortium were present at the meeting.
Within the framework of the meeting held at the Jagiellonian University, the participants of the program discussed agenda issues such as the standards for the development of curricula, the challenges of professional qualification, the regulations regarding double or joint scientific degrees.
During the meeting, Jagiellonian University Vice-Rector, Professor Armen Yedigaryan presented the history of the university to the participants, then referred to the topics discussed in the European educational community, emphasizing the importance of issues related to "Chat GPT" and micro-credentials.