3. ԵՊՀ-Ն ԵՎ ՀՕՖ-Ը ՀԱՄԱՏԵՂ ՆՊԱՍՏԵԼՈՒ ԵՆ «ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔ» ԿՐԹԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱՑՄԱՆԸ
Մարտ 31, 2023 | 19:10
ԵՊՀ-Ն ԵՎ ՀՕՖ-Ը ՀԱՄԱՏԵՂ ՆՊԱՍՏԵԼՈՒ ԵՆ «ՍՈՑԻԱԼԱԿԱՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔ» ԿՐԹԱԿԱՆ ԾՐԱԳՐԻ ՈՒՍՈՒՄՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ԱՐԴՅՈՒՆԱՎԵՏՈՒԹՅԱՆ ԲԱՐՁՐԱՑՄԱՆԸ
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը և «Հայ օգնության ֆոնդ» միավորման Հայաստանի մասնաճյուղի տնօրեն Բագրատ Սարգսյանն այսօր ստորագրել են համագործակցության համաձայնագիր՝ համատեղելու իրենց ռեսուրսներն ու ջանքերը ԵՊՀ սոցիոլոգիայի ֆակուլտետի «Սոցիալական աշխատանք» կրթական ծրագրի «Ընտանիքի և երեխաների սոցիալական պաշտպանություն» մասնագիտացմամբ ուսանողների ուսումնական գործընթացի կազմակերպման արդյունավետության բարձրացումը խթանելու նպատակով։
Ըստ համաձայնագրի՝ ԵՊՀ-ն այսուհետ ճանաչում է ՀՕՖ-ի հիմնադրած Երեխաների պաշտպանության կենտրոնը` որպես Երեխաների պաշտպանության գերազանցության կենտրոն: ԵՊՀ-ն պարտավորվում է իր նյութատեխնիկական և մասնագիտական ռեսուրսները համաձայնեցված կարգով օգտագործել «Սոցիալական աշխատանք» կրթական ծրագրի «Ընտանիքի և երեխաների սոցիալական պաշտպանություն» մասնագիտացմամբ ուսանողների կրթական գործընթացում։
Բացի ուսումնական գործընթացի կազմակերպումից՝ կողմերը համատեղ մշակված և հաստատված մոդուլների հիման վրա իրականացնելու են համատեղ հավաստագրմամբ վերապատրաստումներ սոցիալական ոլորտի մասնագետների, մասնավորապես անձանց, ընտանիքների աջակցությամբ և երեխաների պաշտպանությամբ զբաղվող սոցիալական աշխատողների և հարակից ոլորտների մասնագետների համար:
Հանդիպման ժամանակ կողմերը քննարկեցին նաև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները և այլ ոլորտներում գործակցելու հեռանկարները։

3. YSU AND FUND FOR ARMENIAN RELIEF WILL JOINTLY CONTRIBUTE TO INCREASING THE EFFECTIVENESS OF THE EDUCATIONAL PROCESS OF THE "SOCIAL WORK" EDUCATIONAL PROGRAM
March 31, 2023 | 19:10
YSU AND FUND FOR ARMENIAN RELIEF WILL JOINTLY CONTRIBUTE TO INCREASING THE EFFECTIVENESS OF THE EDUCATIONAL PROCESS OF THE "SOCIAL WORK" EDUCATIONAL PROGRAM
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan and the director of the Armenian branch of the "Armenian Relief Fund" association Bagrat Sargsyan signed a cooperation agreement today to combine their resources and efforts to increase the effectiveness of organizing the educational process of students specializing in "Social Protection of Family and Children" of the "Social Work" educational program of the Faculty of Sociology of YSU.
According to the agreement, YSU will henceforth recognize the Children's Protection Center established by the Fund for Armenian Relief as a Center of Excellence for Child Protection. YSU undertakes to use its material, technical, and professional resources in an agreed manner in the educational process of students specializing in "Family and Children's Social Protection" of the "Social Work" educational program.
In addition to the organization of the educational process, the parties will carry out jointly certified training for social sector professionals, particularly social workers engaged in the support of individuals, families, child protection, and specialists in related fields based on jointly developed and approved modules.
During the meeting, the parties also discussed the possibilities of expanding cooperation and the prospects of collaboration in other fields.