«Կառավարում» բակալավրիատական կրթական ծրագրի նպատակն է մասնավոր և պետական հատվածի համար կառավարիչ մասնագետների պատրաստումը։ Ծրագիրը հնարավորություն է ընձեռում ուսանողներին՝
• զարգացնելու տնտեսագիտական մտածողությունը,
• ձեռք բերելու սեփական բիզնեսն ստեղծելու ունակություն,
• կյանքի կոչելու նորարարական գաղափարները։
«Կառավարում» կրթական ծրագիրը տալիս է համապարփակ գիտելիք և հմտություններ բիզնեսի ստեղծումից մինչև կայացում հաջորդական բոլոր գործընթացների կառավարման վերաբերյալ՝ բիզնես գաղափարի ձևավորումից մինչև կազմակերպության գրանցում, գործունեության պլանավորում, մարդկային ռեսուրսների կառավարում, մարքեթինգային ռազմավարության մշակում, կազմակերպության գործունեության վերաբերյալ հաշվետվությունների պատրաստում, կազմակերպության ֆինանսական վերլուծություն, կազմակերպության գործունեությանը բնորոշ ռիսկերի բացահայտում և կառավարում, վերահսկողություն, արդյունավետ կառավարչական որոշումների ընդունում։
«Կառավարում» կրթական ծրագիրն անընդհատ լրամշակվում է և արձագանքում ժամանակակից պահանջներին՝ տրամադրելով նաև նախագծերի կառավարման (project manager), թվային բիզնեսի, ռազմավարական կառավարման, լոգիստիկայի, որակի կառավարման համակարգերի և ժամանակակից այլ մասնագիտացումների վերաբերյալ գիտելիք ու հմտություններ։
Ուսումնառության ընթացքում ուսանողների համար կազմակերպվում են այցեր տնտեսության տարբեր ոլորտների կազմակերպություններ և հանդիպումներ ոլորտի փորձառու կառավարիչների հետ։
Ծրագրի շրջանավարտները հնարավորություն ունեն ստեղծելու սեփական բիզնեսը, ինչպես նաև աշխատելու ոլորտային կազմակերպություններում որպես անձնակազմի, ռիսկերի, ֆինանսների, որակի, նախագծերի և այլ օղակների կառավարիչ։

The "Management" undergraduate educational program aims to prepare managerial professionals for the private and public sectors. The program enables students to:
• Develop thinking in the economy,
• Acquire the ability to create a business,
• Implement innovative ideas.
The "Management" educational program provides comprehensive knowledge and skills in managing all successive processes from business creation to establishment: from business idea formation to organization registration, activity planning, human resource management, marketing strategy development, preparation of reports on the organization's activities, financial analysis of the organization, identification, and management of risks inherent in the activity, control, making effective managerial decisions.
The "Management" educational program is constantly updated and responds to modern requirements, providing also knowledge and skills on project management, digital business, strategic management, logistics, quality management systems, and other modern specializations.
During the course of study, visits to organizations of various sectors of the economy and meetings with experienced managers of the sector are organized for the students.
Graduates of the program have the opportunity to create their businesses, as well as work in industry organizations as managers of personnel, risks, finance, quality, projects, and other spheres.