4. Քրեական արդարադատություն և փաստաբանություն
«Քրեական արդարադատություն և փաստաբանություն» մագիստրոսական ծրագրի հեռակա ուսուցման համակարգում մրցութային կարգով կարող են ընդգրկվել ՀՀ պետական և հավատարմագրված/ինստիտուցիոնալ հավատարմագրում անցած ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների՝ իրավագիտության բակալավրի կամ դիպլոմավորված մասնագետի որակավորում ունեցող շրջանավարտները։
Ծրագրի նպատակն է ուսանողին տրամադրել խոր, համակարգված և համակողմանի գիտելիքներ քրեական, քրեական դատավարության, քրեակատարողական ոլորտների օրենսդրության, ինստիտուցիոնալ համակարգի, դատական պրակտիկայի, այլ երկրների օրենսդրությունների և իրավական համակարգերի վերաբերյալ:
Կրթական ծրագրում ուսումնառելիս զարգանում են ուսանողների մասնագիտական կարողությունները և հմտությունները քրեական արդարադատության ոլորտի օրենսդրությունը և դրա կիրառման պրակտիկան վերլուծելու և մեկնաբանելու, քրեաիրավական, քրեակատարողական և քրեադատավարական ոլորտներում ինքնուրույն ուսումնասիրություններ և հետազոտական աշխատանքներ կատարելու, գործնական բարդ խնդիրներ լուծելու, ոլորտին առնչվող փաստաթղթեր կազմելու նպատակով։

4. Criminal Justice and Advocacy
Graduates of state and accredited/institutionally accredited non-governmental higher educational institutions of the Republic of Armenia who have the qualification of Bachelor of Law or a certified specialist can be enrolled in the distance learning system of the Master's program "Criminal Justice and Advocacy" on a competitive basis.
The purpose of the program is to provide the student with in-depth, systematic and comprehensive knowledge of criminal, criminal procedure, legislation of penitentiary fields, institutional system, judicial practice, legislation and legal systems of other countries.
During the training program, students' professional abilities and skills are developed in order to analyze and interpret legislation in the field of criminal justice and the practice of its application, self-study and research work in the criminal law, penal enforcement and criminal procedure spheres, solving complex practical problems, drafting documents related to this area.