4. Տեղեկատվական անվտանգություն
Համաձայն «ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրի կրթական ծրագրի) կարգի», ՀՀ Կառավարության որոշման (26 ապրիլի, 2012 թվականի N597–Ն)՝ դիմորդները հանձնում են ընդունելության քննություններ հետևյալ առարկաներից.
• մաթեմատիկա (գրավոր), ֆիզիկա (գրավոր) կամ անգլերեն (գրավոր)՝ մրցութային,
• հայոց լեզու (գրավոր)՝ ոչ մրցութային:
• ուսանողներին տալ հիմնարար գիտելիքներ տեղեկատվական անվտանգության և ինֆորմատիկայի վերաբերյալ,
• զարգացնել ուսանողի ալգորիթմական մտածողությունը,
• օժտել մեքենայական ուսուցման մեթոդների կիրառման, տվյալների հենքերի նախագծման, տեղեկատվական անվտանգության գործնական կարողություններով,
• պատրաստել մասնագետներ, որոնք ունակ կլինեն ստեղծելու արդյունավետ հաշվողական ալգորիթմներ, իրականացնելու տվյալների վերլուծության բոլոր փուլերը, նախագծելու և իրագործելու լոկալ կոմպյուտերային ցանցեր։
Կրթական ծրագրի շրջանակում ձեռք բերած համակողմանի գիտելիքների շնորհիվ ծրագրի շրջանավարտները կարող են աշխատել ՀՀ ուսումնական հաստատություններում, գիտական կազմակերպություններում և ձեռնարկություններում, բանկային և տեղեկատվական ոլորտներում (մասնավորապես` ՀՀ ԳԱԱ ինստիտուտներում, «Սինոփսիս», «Հայկական ծրագրեր (Arm Soft)», «Ինստիգեյթ Ռոբոտիքս», «Դիջիթեյն» ՍՊԸ, «ԷՊԱՄսիստեմզ», «ՊիկաԱրտ» ՍՊԸ ընկերություններում և այլուր):

4. Information Security
According to the RA Government Decision (April 26, 2012, N597-Ն) "Order of admission to RA state and non-state higher educational institutions (according to the Bachelor’s academic program)", applicants should take entrance competitive exams in "Mathematics" (written), "Physics" (written) or "English" (written), and non-competitive exam in the "Armenian Language and Literature" (written).
• Provide students with fundamental knowledge of informatics and computer science;
• Develop the students’ algorithmic thinking,
• Provide practical professional skills in the application of machine learning methods, database design, mathematical modeling,
• Train professionals who will be able to create efficient computing algorithms, perform all stages of data analysis, and design, as well as implement local computer networks.
Thanks to the comprehensive knowledge acquired within the framework of the educational program, graduates can work in RA educational institutions, scientific organizations and enterprises, banking and information fields (in particular, RA NAS institutes, "Synopsis", "Armenian programs (Arm Soft)", "Instigate Robotics", "Digitain" LLC, "EPAMsystems", "PikaArt" LLC and elsewhere).