4. Որակի ապահովման կենտրոնի հանդիպումը բակալավրի կրթական ծրագրերի ղեկավարների հետ
ԵՊՀ-ն հավատարիմ մնալով կրթության որակի անընդհատ բարելավման ռազմավարությանը, այս ուսումնական տարվա ավարտին իրականացնում է բակալավրի կրթական ծրագրերի մշտադիտարկում, ըստ «ԵՊՀ կրթական ծրագրերի ընթացիկ մոնիթորինգի (մշտադիտարկման) և պարբերական վերանայման» կարգի: Մշտադիտարկման կարևորագույն բաղադրամասերից է ֆոկուսխմբային հետազոտությունը, որն արդեն իսկ իրականացվել է բակալավրի 50 կրթական ծրագրերում։ Գործընթացի հետագա փուլերի արդյունավետ իրականացման համար ԵՊՀ Որակի ապահովման կենտրոնը սույն թվականի մայիսի 26-ին նախաձեռնեց հանդիպում բակալավրի կրթական ծրագրերի ղեկավարների հետ: Հանդիպման ընթացքում կենտրոնի տնօրեն Ա. Բուդաղյանը մանրամասն ներկայացրեց մշտադիտարկման կարևորությունը կրթական ծրագրերի որակի ապահովման գործընթացում, այն փուլերը որոնցով պիտի իրականացվի մշտադիտարկումը, ներկայացրեց նաև արդեն իսկ կատարված աշխատանքը և թե ինչ գործընթացներ պիտի իրականացվեն հաջորդիվ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին նաև Սոցիոլոգիայի տեսության և պատմության ամբիոնի վարիչ Հ. Վերմիշյանը և ուսումնական գործընթացի կազմակերպման բաժնի վարիչ Ա. Սարգսյանը։
Նմանօրինակ հանդիպումները կրթության որակի բարելավման գործընթացի մի մասն են և Որակի ապահովման կենտրոնը հնարավորության դեպքում նախատեսում է ավելի հաճախ կազմակերպել նման հանդիպումներ:

4. Meeting of the Quality Assurance Center with the heads of the Undergraduate educational programs
Adhering to the strategy of continuous improvement of the quality of education, YSU carries out monitoring of Bachelor's educational programs at the end of the academic year, according to the regulations of "Current monitoring of YSU educational programs and periodic review". One of the most important components of monitoring is focus group research, which has already been carried out in 50 Bachelor's educational programs. For the effective implementation of the next stages of the process, the YSU Quality Assurance Center initiated a meeting with the heads of the Undergraduate educational programs on May 26. During the meeting, the director of the center A. Budaghyan presented in detail the importance of monitoring in the process of ensuring the quality of educational programs, the stages by which the monitoring should be carried out, presented the work already done, and what processes should be carried out next.
The head of the Department of Sociology Theory and History H. Vermishyan and the head of the Educational Process Organization Department A. Sargsyan were also taking part in the meeting.
Such meetings are part of the process of improving the quality of education and the Quality Assurance Center plans to organize such meetings more often.