4. ԵՊՀ որակի ապահովման կենտրոնը շարունակում է անցկացնել խորհրդատվություններ
Ս.թ. հունիսի 22-ին և 23-ին ԵՊՀ բակալավրի կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման գործընթացի շրջանակում ՈԱ կենտրոնի կողմից կազմա­կերպված խորհրդատվություններին մասնակցեցին ևս երեք ֆակուլտետի բակալավրի 7 կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման խմբեր: Այս անգամ հանդիպումն անցկացվեց ԵՊՀ ռուս բանասիրության, ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի, կենսա­բա­նութ­յան ֆակուլտետների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպման մասնակիցները բարձր գնահատեցին այսօրինակ քննարկումների կազմակերպումը, որոնք հնարավորություն են տալիս լավագույնս պատկերացում կազմելու իրենց հետագա անելիքների մասին:

4. YSU Quality Assurance Center carries on the consultations
On June 22 and 23, 2023, within the framework of the monitoring process of YSU Bachelor's educational programs, monitoring groups of 7 Bachelor's educational programs of three more faculties participated in the consultations organized by the QA Center. This time the meeting was held with the participation of YSU Russian philology, informatics, and applied mathematics, as well as biology faculties’ representatives.
The participants highly appreciated the organization of such discussions, which allowed them to get the best idea of what to do next.